Miejskie Przedszkole Publiczne nr 3

"... pozwól dziecku poznać świat w przedszkolu,
aby ono zechciało pokazać się w świecie ..."

<Motylek

Aktualne informacje

Uwaga na fałszywą stronę Facebookową

Na stronie Facebooka można znaleźć konto o nazwie „Przedszkole Nr3. Miś Uszatek Starogard Gdanski”. NIE JEST TO KONTO ZAŁOŻONE PRZEZ PRZEDSZKOLE. Prosimy o zgłaszanie strony jako podszywającej się. Przedszkole nie odpowiada za treści tam umieszczone. Dziękujemy za zrozumienie.

BEZPIECZNI ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

            Na początku roku szkolnego w naszym przedszkolu realizowana jest tematyka bezpieczeństwa. Dzieci z grupy „Wiewiórki” odwiedziły siedzibę Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim. Zajęcia miały na celu przygotowanie naszych pociech do odpowiedzialnego i bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym. Okazało się, że Funkcjonariusze Starogardzkiej Straży Miejskiej nie tylko dbają o bezpieczeństwo, spokój i porządek w mieście, ale również wspierają najmłodszych w tak ważnym obszarze edukacji. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w troskę o bezpieczeństwo  naszych młodych obywateli.

Wiewiórki w Straży Miejskiej

DZIEŃ CHŁOPAKA

             30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki i inne przygotowane niespodzianki. To jedno z wielu świąt obchodzonych w przedszkolu, które uczy wrażliwości, wzajemnej życzliwości, angażowania się w sprawy małych społeczności oraz wzmacnia relacje w grupie. Tego dnia zaangażowanie dziewczynek pozwoliło poczuć się każdemu dżentelmenowi WYJĄTKOWO!

„Dzień Chłopaka” – Kotki

 

DZIEŃ GŁOSNEGO CZYTANIA

            29 września w grupie “Tęczowe Nutki” obchodziliśmy „Dzień Głośnego Czytania”. Celem tej akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom, czerpanie przyjemności z czytania i słuchania. W ramach tej akcji zaprosiliśmy wicedyrektor panią Agnieszkę, która przeczytała nam opowiadania z cyklu „Miś Uszatek”. Wszystkie dzieci w skupieniu i z zaciekawieniem słuchały bajkowych opowieści. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

                   We wtorek 20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Radosna atmosfera udzielała się wszystkim od samego rana. Niespodzianki, zabawy i pląsy przy muzyce, upominki, medale, baloniki – wszystko to podkreślało wyjątkowość i świąteczny charakter dnia. Dużo frajdy też, sprawiło dzieciom łapanie baniek mydlanych w ogrodzie przedszkolnym. W tym dniu, na twarzy każdego przedszkolaka gościł uśmiech!

Motylki – Dzień Przedszkolaka

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

                   16.09.2022 nasze przedszkole, jak co roku, wzięło udział w akcji „Sprzątania Świata”. Tym razem akcji przyświecało hasło: „WSZYSTKIE ŚMIIECI SĄ NASZE”. Jest to dobra okazja do wspólnej pracy na rzecz ochrony środowiska, do promowania nieśmiecenia, do edukacji w zakresie segregacji odpadów. Wyposażeni w rękawiczki i worki wyruszyliśmy posprzątać nasze miasto. Dzięki takim działaniom dzieci z „Misia Uszatka” wiedzą, że to także od nich zależy, czy nasze najbliższe otoczenie będzie czyste i piękne.

 

EWAKUACJA

             W  czwartek 15.09.2022 w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Uświadamianie wychowankom zagrożeń i praktyczne działania w postaci właściwego zachowania się na dźwięk alarmu pozwalają dzieciom nabyć przekonania, że poradzą sobie w sytuacji faktycznego zagrożenia. Cała akcja przebiegła sprawnie i bezpiecznie!

 

MAŁY SPORTOWIEC

         Już 8 września rozpoczęliśmy zajęcia ogólnorozwojowe we współpracy z trenerami i wolontariuszami Starogardzkiego Klubu Sportowego „Beniaminek”. Jest to forma zajęć zachęcająca do ruchu jako zdrowego stylu życia,  jednocześnie szansa na odkrywanie i rozwijanie nowych, sportowych talentów.

 

 

WITAMY W PRZEDSZKOLU

            W roku szkolnym 2022/2023 w naszym przedszkolu funkcjonuje 7 grup przedszkolnych.

Witamy  serdecznie Rodziców i Dzieci, którzy w tym roku szkolnym dołączyli do grona „Misia Uszatka” . Serdecznie witamy również  naszych Przedszkolaków i ich Rodziców powracających z wakacji!

Już czas na wspólne spotkania, nowe  wyzwania i doświadczenia, na naukę, ale przede wszystkim na wspaniałą zabawę w gronie miłych koleżanek i kolegów.

Zachęcamy do czytania informacji redagowanych i publikowanych przez nauczycielki w zakładkach poszczególnych grup oraz do zaglądania do galerii, gdzie zamieszczane będą zdjęcia z wydarzeń przedszkola.