Miejskie Przedszkole Publiczne nr 3

"... pozwól dziecku poznać świat w przedszkolu,
aby ono zechciało pokazać się w świecie ..."

<Motylek

Aktualne informacje

Uwaga na fałszywą stronę Facebookową

Na stronie Facebooka można znaleźć konto o nazwie „Przedszkole Nr3. Miś Uszatek Starogard Gdanski”. NIE JEST TO KONTO ZAŁOŻONE PRZEZ PRZEDSZKOLE. Prosimy o zgłaszanie strony jako podszywającej się. Przedszkole nie odpowiada za treści tam umieszczone. Dziękujemy za zrozumienie.

 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

           Najważniejsze styczniowe święta, to dla przedszkolaków Dzień Babci i Dziadka. Jak co roku przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków, żeby wspólnie uczcić ich święto, podziękować za miłość, opiekę i codzienną troskę. Dzieci przygotowały specjalne programy artystyczne, które z dumą prezentowały swoim kochanym babciom i dziadkom. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Wraz z życzeniami wręczyły własnoręcznie przygotowane pamiątkowe laurki i upominki. Po części artystycznej goście zostali zaproszeni do wspólnych zabaw muzyczno – ruchowych oraz na kawę i słodki poczęstunek. To były wyjątkowe dni, pełne radości i uśmiechu. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są to spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. 13 stycznia odbył się długo oczekiwany przez przedszkolaków Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie, pomysłowość rodziców nie miała granic.  Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka- w takiej atmosferze balowały dzieci. Tańce przy rytmach wesołej muzyki przeplatane były zabawami, korowodami i konkursami. Wszyscy bawili się znakomicie. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Nie zabrakło również smacznego poczęstunku. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami przeżyciami.

Wiewiórki – Bal Karnawałowy

ŚWIĄTECZNY CZAS

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Przygotowania do Jasełek i spotkań świątecznych w naszym przedszkolu trwały wiele dni. Wśród widowni zasiedli dumni rodzice, którzy z zapartym oddechem śledzili każdy krok, każde słowo i uśmiech swoich pociech. Dzieci zaprezentowały historię narodzin Dzieciątka Jezus w Betlejem, zaśpiewały świąteczne piosenki, złożyły zaproszonym gościom życzenia i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Mali artyści z dużym zaangażowaniem i przejęciem odtwarzali swoje role. Podniosły nastrój podkreślały świątecznie udekorowane sale oraz niecodzienne stroje dzieci. Spotkania uświetniało wspólne kolędowanie oraz słodkie poczęstunki. 

Kotki

KIERMASZ

            8 grudnia w naszym przedszkolu odbył się II Kiermasz Świąteczny. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego organizację, za przygotowane ozdoby świąteczne i pyszne ciasta, a zwłaszcza rodzicom, którzy wsparli to przedsięwzięcie dokonując zakupów. Zebrana kwota w wysokości 3005zł, została przekazana na konto Rady Rodziców 11.12.2023r.
Pieniądze zostaną przeznaczona na zakup sprzętu do ogrodu przedszkolnego.

                                                                                                                                                                                        Serdecznie dziękujemy 🙂 

WIELKA FABRYKA ELFÓW

             W miesiącu grudniu odbył się długo oczekiwany wyjazd autokarem do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku. To miejsce gdzie dzieci odkrywały magię świąt każdym zmysłem. Pomagały Elfom ocalić święta, poznały siłę współpracy, wykonywały zadania ruchowe, zręcznościowe, rozwiązywały zagadki logiczne oraz edukacyjne. Na końcu spotkały się ze świętym Mikołajem, który wysłuchał ich życzeń i obdarował upominkiem. Wspaniale spędzony czas uświetniły pamiątkowe zdjęcia. 

Wiewiórki – Fabryka Elfów

MIKOŁAJKI

6 grudnia hucznie obchodziliśmy imieniny Mikołaja. Już od rana słychać było radosny gwar dzieci ubranych w tym dniu w kolorze czerwonym, na głowach widniały mikołajkowe czapeczki i opaski z porożem reniferów. Jak co roku do każdej grupy zawitał święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Przedszkolaki również przygotowały dla naszego gościa niespodzianki, zaśpiewały świąteczne piosenki i powiedziały wierszyki. Spotkanie z Mikołajem było bardzo wyjątkowe i magiczne. Wspólnie spędzony czas uświetniły pamiątkowe zdjęcia i słodkie poczęstunki.

Skrzaty

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

W miesiącu listopadzie odwiedził nasze przedszkole Pan leśniczy z Nadleśnictwa Starogard Gdański. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, a zarazem nasz gość opowiedział dzieciom o potrzebie dokarmiania ptaków zimą. Dzieci dowiedziały się, że ptaki dokarmiamy tylko wtedy gdy zima jest śnieżna i mroźna, a naturalnym pokarmem dla ptaków są owoce i ziarna zbóż. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tych opowieści, a na zakończenie spotkania otrzymały karmidełka dla ptaków. 

Kolorowe Kredki

OD SERCA

W listopadzie odwiedzili nas fantastyczni aktorzy. Przygotowali dla nas niesamowite przedstawienie pt. „Od serca”. Dla dzieci ogromną atrakcją był aktywny udział w teatrzyku. Przedstawienie wywołało wśród małej widowni wiele pozytywnych emocji. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o znaczeniu dobroci i życzliwości w życiu każdego człowieka – co stanowiło morał tej bajki. Ta pouczająca opowieść przypomniała dzieciom, że w życiu nie jest najważniejsze dobro materialne, lecz to, co mamy w sercu. 

Teatr „Prezent od serca”

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

               5 listopada w kalendarzu przypada miłe i ciekawe święto, bliskie wszystkim dzieciom – Dzień Postaci z Bajek! W poniedziałek 6 listopada część dzieci zaprezentowała się w strojach swoich ulubionych bajkowych bohaterów, część przyniosła swoje pluszaki i figurki przedstawiające bajkowe postaci oraz przedmioty – bajkowe atrybuty. Dzieci wykazywały się znajomością bajek, uczestniczyły w różnych konkurencjach i zabawach nawiązujących do ich treści oraz ich bohaterów. Wszystko po to, by przenieść się do magicznej krainy bajek. Trzeba przyznać, że dzieci poradziły sobie z konkursowymi zadaniami na medal!
Bohaterowie bajek  przekazują dzieciom wzory właściwych zachowań i postaw moralnych, pozwalających ukierunkować je na wartości, które są ważne w życiu. Zachęcamy do czytania dzieciom! NAPRAWDĘ WARTO!

Motylki – Dzień Postaci z Bajek

POLICJANTKA W PRZEDSZKOLU

13 października gościliśmy w przedszkolu przedstawicielkę Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. Tematem przewodnim tego spotkania było oczywiście bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dla części dzieci to pierwszy bliski kontakt z Policją budujący zaufanie oraz poczucie bezpieczeństwa. Dla pozostałych dzieci to okazja by usystematyzować swoje wiadomości o bezpieczeństwie, zadać ciekawe pytania, a także zaprezentować znajomość numerów alarmowych. W czasie wizyty dzieci mogły wsiąść za kierownicę policyjnego radiowozu oraz zobaczyć podstawowy sprzęt jakim dysponują policjanci. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w troskę o bezpieczeństwo naszych pociech.

 

WIZYTA STRAŻY MIEJSKIEJ

Temat bezpieczeństwa jest bardzo istotny w wychowaniu dzieci i jest często poruszany na zajęciach w przedszkolu. W celu uatrakcyjnienia zajęć nauczycielki organizują spotkania z ludźmi, którzy dbają o bezpieczeństwo z racji wykonywanego zawodu. Dnia 5.10.2023 r. najmłodsza grupy „Skrzaty” i „Tęczowe nutki” gościły Funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Nasi goście przeprowadzili pogadankę na temat „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” i  zapoznali dzieci ze sposobem zapamiętania ważnego numeru alarmowego 112. Dodatkowo strażnicy opowiedzieli, na czym polega ich praca i w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Miejską oraz omówili elementy swego munduru.

Serdecznie dziękujemy miłym gościom za jakże ważną lekcję bezpieczeństwa.

 

SZKOŁA PAMIĘTA

Już po raz kolejny poszczególne grupy z naszego przedszkola brały udział  w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.    Dnia 30 października dzieci wraz ze swoimi Paniami odwiedziły lokalne miejsca pamięci, zapaliły znicze i poznały związaną z nimi historię.

„Dr. DOLITTLE”

Dnia 3 października starsze grupy przedszkolne wybrały się do kina Sokół na teatrzyk pt. „Dr. Dolittle”. Z wielkim zainteresowaniem oglądały barwne przedstawienie. Celem między innymi było rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji.

 

DZIEŃ DYNI

Dnia 27 października 2023r. obchodziliśmy wyjątkowo smaczne święto Dzień Dyni. Jest to jedno z najzdrowszych jesiennych świąt. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola dynie, ubrały się na kolor pomarańczowy oraz poszerzały swoja wiedzę na temat tego zdrowego warzywa. Twórczym działaniem były prace plastyczne z dynia w roli głównej. Odbyły się również degustacje tego wspaniałego warzywa. 

DZIEŃ KROPKI

Grupa Wiewiórki, Biedronki, Skrzaty i Kotki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. To przede wszystkim święto kreatywności w związku z czym podczas zajęć powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków. Z tej okazji nauczycielki we wszystkich grupach  zorganizowały specjalne zabawy i atrakcje dla swoich wychowanków, były tańce, zabawy ruchowe, konkursy i słodki poczęstunek. Na koniec zabaw każdy uczestnik otrzymał upominki.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

Dnia 28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. W poszczególnych grupach zostały zorganizowane zajęcia podczas których dzieci poznały właściwości jabłek, dowiedziały się dlaczego powinno się je jeść ze skórką, a także, jak ważne jest ich mycie przed spożyciem. Przekazywanie tej cennej wiedzy przeplatało się różnymi konkursami i zabawami.

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Już po raz 30 w naszym kraju odbyła się akcja Sprzątanie Świata. Dnia 15 września dzieci z wszystkich grup przedszkolnych z wielkim zaangażowaniem zabrały się za sprzątanie najbliższej okolicy i terenu przedszkola. Po skończonej akcji wszyscy byli szczęśliwi i pełni satysfakcji, że nasza okolica jest dużo czystsza.

Kotki

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Od najmłodszego, aż po starszaka świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki wraz z Paniami w swoich grupach odśpiewały uroczyste „Sto lat” i złożyły bohaterom dnia życzenia. Chłopcy otrzymali od dziewczynek samodzielnie przygotowane podarunki. Nie zabrakło również słodkich poczęstunków. Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy. 

 

LOGORYTMIKA

W  naszym przedszkolu raz w miesiącu odbywają się zajęcia logorytmiki  prowadzone przez p. Magdę ze Starogardzkiego Centrum Edukacji Muzycznej. Zajęcia te prowadzone są w formie zabaw, którym towarzyszą różnorodne rekwizyty oraz oczywiście muzyka. Przedszkolaki chętnie i z zaangażowaniem biorą udział w zajęciach, których forma jest tak bliska dziecięcej potrzebie aktywności. Zabawy logorytmiczne rozwijają poczucie rytmu, umuzykalniają dzieci, kształcą twórczą postawę oraz usprawniają narządy mowy i artykulację.

 

PRÓBNA EWAKUACJA

Dnia 18 września 2023r. w naszym przedszkolu została przeprowadzona próbna ewakuacja. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji.

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W środę 20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Przygotowane niespodzianki, konkurencje, medale, bańki mydlane, muzyka sprawiły, że na twarzy każdego PRZEDSZKOLAKA gościł uśmiech.  „Tęczowe nutki” i „Biedronki” zorganizowały wspólne obchody tego święta w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci z grupy „Wiewiórki” i „Motylki” wzięły udział w Przedszkoliadzie – wydarzeniu przygotowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3. Wspólna aktywność sportowa, zabawy, współzawodnictwo przyniosły dużo radości naszym milusińskim. Dodatkowo była to okazja do pierwszych zajęć adaptacyjnych w szkole, do której większość naszych absolwentów trafi w przyszłym roku szkolnym.

 

PODSUMOWANIE AKCJI GÓRA GROSZA 2022/2023

MIEJSCE

GRUPA

ILOŚC W KG KWOTA
I Grupa VI  Kolorowe Kredki 18,68 190,10
II Grupa IV Kotki 13,98 189,20
III Grupa VII Wiewiórki 10,10 158,20
IV Grupa V Motylki 10,10 124,40
V Grupa II Bierdronki 8,22 104,20
VI Grupa I Tęczowe Nutki 2,84 40.10
VII Grupa III Odkrywcy 3,18 26,10
RAZEM 67,10 832,30

 

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji Góra Grosza 2022/2023, nasze przedszkole zebrało  ponad 67 kg groszaków w kwocie 832,30 zł. Dnia 24 kwietnia 2023 zebrane pieniądze za pośrednictwem Poczty Polskiej przekazane zostały na rachunek Towarzystwa Nasz Dom. Celem zbiórki jest wspieranie dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji rodzinnej, finansowe zapewnienie im pomocy specjalistycznej oraz rozwoju indywidualnych zainteresowań. Cieszymy się, że kolejny raz nasze dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w akcji i mogły wesprzeć potrzebujących kolegów. DZIEKUJEMY!

 

WITAMY W PRZEDSZKOLU

 Witamy serdecznie dzieci i ich rodziców w nowym roku szkolnym 2023/2024,

w naszej placówce funkcjonuje 7 oddziałów przedszkolnych.