Miejskie Przedszkole Publiczne nr 3

"... pozwól dziecku poznać świat w przedszkolu,
aby ono zechciało pokazać się w świecie ..."

<Motylek

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

 

Miejskie Przedszkole Publiczne Nr3 w Starogardzie Gdański uzyskało dofinansowania na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 

Działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

  1. Zakupiono książki celem wzbogacenia księgozbioru biblioteki przedszkolnej.
  2. Zorganizowano spotkanie autorskie z panią Małgorzatą Nowopolską autorką książki dla dzieci „Marzenie Henryka”. Dzieci miały okazje posłuchać fragmentu książki oraz obejrzeć ilustracje, które wykonała sama autorka. Chętnie zadawały pytania, a na koniec spotkania wykonały własne ilustracje.
  3. Organizacja i obchody Dnia Postaci z Bajek. Część dzieci zaprezentowała się w strojach swoich ulubionych bajkowych bohaterów, część przyniosła swoje maskotki przedstawiające bajkowe postaci lub przedmioty – bajkowe atrybuty. Wszystko po to, by przenieść się do magicznej krainy bajki.
  4. Organizacja Międzygrupowego Konkursu Wiedzy o Bajkach przygotowanego i przeprowadzonym przez panią Celinę Ziemann. Tego dnia dzieci wykazywały się znajomością bajek, uczestniczyły w różnych konkurencjach i zabawach nawiązujących do ich treści i bohaterów.
  5. W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. ks. Bernarda Sychty dzieci z naszego przedszkola korzystają z oferty zajęć organizowanych przez tę instytucję. Udział w lekcjach bibliotecznych niewątpliwie przybliża świat literatury naszym pociechom.
  6. Nasze przedszkole kolejny raz bierze udział w projekcie czytelniczym Mały Miś w świecie wielkiej literatury. W tym roku szkolnym aż dwie grupy zgłosiły swój udział w projekcie. Dzieci razem z Małym Misiem z zainteresowaniem i zaangażowaniem podejmują działania wynikające z poszczególnych modułów.
  7. Cykliczne spotkania grupy „Słoneczka” z Seniorami z Dziennego Domu „Senior +”. W ramach spotkań odbywają się inscenizacje bajek i słuchanie czytanych utworów dziecięcych.

 

Kotki – spotkanie z panią Małgorzatą Nowopolską autorką książki dla dzieci „Marzenie Henryka”

Konkurs wiedzy o bajkach

 

Motylki – zajęcia w bibliotece

 

Słoneczka w bibliotece

 

 

Pani wicedyrektor – Agnieszka Weltrowska czyta bajkę w grupie Biedronki