Miejskie Przedszkole Publiczne nr 3

"... pozwól dziecku poznać świat w przedszkolu,
aby ono zechciało pokazać się w świecie ..."

<Motylek

Aktualne informacje

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI       

          11 listopada Polska świętuje odzyskanie niepodległości. W tym roku przypada 101 rocznica, odkąd Polska, po 123 latach zaborów, znów stała się niezależnym państwem. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w ramach kontynuacji ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, szkoły i przedszkola przystąpiły do akcji „Szkoła do hymnu”. Również nasze przedszkole wzięło udział w tym przedsięwzięciu. W odświętnych strojach z emblematami w kolorach narodowych o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Była to lekcja patriotyzmu, przygotowująca nasze pociechy do roli dobrego obywatela.

 KONKURS

           30 października 2019 r. został rozstrzygnięty Kociewski Konkurs Plastyczno-Fotograficzny dla Dzieci i Młodzieży: „Krajobraz Kociewia – tradycje i współczesność” zorganizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim. Małgorzata  Stosik z grupy „Jeżyki” zdobyła               I nagrodę w kategorii fotografia. Serdecznie gratulujemy Małgosi i jej rodzicom!!!

Laureatka Małgorzata Stosik – Konkurs OPP

 

TEATRZYKI

             Cyklicznie w naszym przedszkolu odbywają się przedstawienia teatralne, które są doskonałą okazją do rozwijania postawy aktywnego widza. Spektakle podejmując tematy problemowe widziane/przedstawiane z perspektywy małego dziecka uczą i bawią, jednocześnie przygotowują do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych w dorosłym życiu. Już dwukrotnie gościliśmy w przedszkolu teatr „Gargulec”, w przedstawieniach: „Kalosze szczęścia” i „Zaczarowany koszyczek”.

Teatrzyk – „Jeżyki”

 

DBAMY O ZDROWIE

               W dniu 29 października w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie – naszych przedszkolaków odwiedziła pani higienistka stomatologiczna, która w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby i jak prawidłowo należy je czyścić. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby. 

„Sowy” – spotkanie z higienistką

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

              Dnia 24 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Bohaterami spotkania były najmłodsze dzieci z grupy „Słoneczka”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice oraz wicedyrektor pani Mieczysława Porazik . Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem nauczycielek. Występując przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie i nadanie tytułu „Prawdziwego Przedszkolaka”. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały drobne prezenty i dyplomy. Był to niezapomniany dzień pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli. 

„Słoneczka” z rodzicami

 

PRZEDSZKOLE PAMIĘTA

Nasze przedszkole  przyłączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej

związanej z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, oraz 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W związku z tym dnia 25 października zapalimy znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii naszego miasta, aby uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszego regionu.

‚Słoneczka” – „Przedszkole pamięta”

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

               W poniedziałek 14 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu dzieci przygotowały upominki dla pracowników przedszkola i zaproszonych gości. „Biedronki” pod opieką nauczycielek Justyny Lehmann i Anny Rocławskiej zaprezentowały inscenizację „Pomocnicy Pani Jesieni”, występ uświetniła tańcem grupa najmłodsza – „Słoneczka” . Jak co roku specjalnymi gośćmi byli emerytowani pracownicy naszego przedszkola.  

Szanowni Goście – DEN

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

            30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka, dziewczynki pod okiem nauczycielek zadbały aby każdy chłopiec poczuł się wyjątkowo, był to dzień pełen radości i dobrej zabawy. Dzięki koronom, muszkom i krawatom młodzi Panowie wyglądali wyjątkowo uroczyście, a niektórym z nich wyrosły nawet kolorowe wąsy.

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

                    Również 20.09.2019 nasze przedszkole, jak co roku, wzięło udział w akcji „Sprzątania Świata”. Tym razem akcji przyświecało hasło: „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!”. Wyposażeni w rękawiczki i worki, wyruszyliśmy wspólnie z innymi posprzątać nasze miasto. Dzięki takim działaniom dzieci z „Misia Uszatka” wiedzą, że to także od nich zależy czy nasze najbliższe otoczenie będzie czyste i piękne.

„EKO-Żabki”

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

                   W piątek 20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Radosna atmosfera udzielała się wszystkim od samego rana. Wspólne zabawy przy muzyce, upominki, medale, baloniki, niespodzianki, bańki mydlane – wszystko to podkreślało wyjątkowość i świąteczny charakter dnia. Dużo frajdy i przygotowane niespodzianki sprawiły, że na twarzy każdego PRZEDSZKOLAKA, gościł uśmiech.

 

 

EWAKUACJA

                     Dnia 17.09.2019 r. w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Uświadamianie wychowankom zagrożeń i praktyczne działania w postaci właściwego zachowania się pozwalają dzieciom nabyć przekonania, że poradzą sobie w trudnych sytuacjach. Cała akcja przebiegła sprawnie, a nad wydarzeniem czuwali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

 

 

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI

                    Bezpieczeństwo dziecka jest istotną sprawą w edukacji. Podejmowane działania profilaktyczne oraz systematyczne i zaplanowane zajęcia mają na celu wykształcenie u dziecka umiejętności samodzielnego dbania o swoje bezpieczeństwo i zdrowie.
Serdecznie dziękujemy Funkcjonariuszom z Komendy Straży Miejskiej za wsparcie i przeprowadzenie zajęć przygotowujących nasze pociechy do odpowiedzialnego i bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym oraz do rozumienia zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych.

 

WITAMY W PRZEDSZKOLU

                     Witamy serdecznie dzieci i ich rodziców powracających z wakacji, jak również tych, którzy w tym roku dołączyli do grona naszych przedszkolaków. Jak co roku dołożymy wszelkich starań by czas spędzony w przedszkolu upłynął naszym podopiecznym na miłej i twórczej zabawie, w przyjaznej atmosferze i w poczuciu bezpieczeństwa. By jak mówią słowa piosenki przedszkole stało się dla nich „drugim domem”.

 

***

W  bieżącym roku szkolnym 2019/2020

w naszej placówce funkcjonuje 7 oddziałów przedszkolnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 3

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 3