Miejskie Przedszkole Publiczne nr 3

"... pozwól dziecku poznać świat w przedszkolu,
aby ono zechciało pokazać się w świecie ..."

<Motylek

Przedszkole w czasie pandemii

W związku z istniejącą pandemią funkcjonowanie naszego przedszkola będzie odbywało się w nieco zmienionej formule związanej z minimalizowaniem ryzyka zarażenia koronawirusem. 

 

    • Przy wejściu do przedszkola i szatni znajdują się dozowniki z płynem odkażającym do rąk, własnym przykładem nauczmy dzieci korzystania z nich.
    • Stosując dystans społeczny oraz zasłaniając usta i nos uczymy dzieci zachowań prozdrowotnych.
    • W salach będzie trochę mniej zabawek.
    • Przypominajmy dzieciom zasady higieny podczas pobytu w przedszkolu (unikanie dotykania oczu, nosa i ust, częste mycie rąk wodą z mydłem, zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania za pomocą łokcia).
    • Starajmy się nauczyć dziecko, że bawiąc się z innymi powinno zachować odległość.

 

W nowej rzeczywistości związanej z sytuacją epidemiologiczną potrzeba abyśmy wspólnie dołożyli wszelkich starań, aby dzieci w przedszkolu czuły się bezpiecznie, aby nabyły umiejętności wspomagających ochronę zdrowia własnego i innych.

 

Kliknij po więcej informacji: Załącznik nr 1 Zasady funkcjonowania przedszkola w czasie pandemii

Kliknij aby poznać zasady postępowania wobec dziecka w przedszkolu w przypadku podejrzenia zakażenia:  Procedura COVID-19 N

 

***

 

W celu przybliżenia dzieciom zasad rozprzestrzeniania się koronawirusa i zwiększenia ich bezpieczeństwa, zachęcamy do zapoznania z publikacją psycholog Manueli Molina Cruz.

 

COVIDBOOK-koronawirus-poradnik.pdf

 

źródło – www.mindheart.co/descargables